Close
Projekt bez tytułu (1)

Kto tworzy Podróż bez Paszportu?

Nazywam się Mateusz Grzeszczuk, ukończyłem studia dziennikarskie w Lublinie i europejskie w Warszawie. Przez wiele lat pracowałem w mediach regionalnych, ogólnopolskich i tworzyłem własne.  Jestem laureatem Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego FAMA sekcji dziennikarskiej. Dziś zawodowo w PR w obszarze systemu ochrony zdrowia i medycyny.


Od listopada 2020 r. postanowiłem swoją pasję przekuć na podcast. Podcast w którym to nie dziennikarz jest w centrum zainteresowania. Podcast w którym goście bez żadnych limitów czasowych, bez skrępowania i bez dyskusji z mojej strony – mogą przedstawić rzeczywistość taką, jaką jest z ich perspektywy. Podcast o trudnych relacjach międzynarodowych, geopolityce, podróżach, ekonomii czy gospodarce. Od czasu do czasu – poruszam sprawy polskie. Fascynuje mnie złożoność świata, denerwuje, że w Polsce zajmujemy się sprawami mało istotnymi.


Prywatnie – mąż Lidii. W skautingu (Skauci Europy) od 2003 roku jako drużynowy, instruktor harcerski. Kibic Manchesteru United od 26 maja 1999 roku, kiedy to ekipa Fergusona pokonała Bayern Monachium w finale Ligi Mistrzów. Kolekcjonuje reportaże Wydawnictwa Czarne, codziennie jeżdżę na rowerze, a kiedyś wydałem dwie książki poetyckie i publikowałem w magazynach literackich.

Sprawdź ostatni odcinek na YouTube!