Close

Z Piotrem Zychowiczem o niepodległości

🇵🇱 Co dalej z Polską? Czym jest dla nas Rzeczpospolita? Opublikowałem właśnie odcinek “niepodległościowy” w którym z Piotrem Zychowiczem rozmawiałem o tym, co czeka nasz kraj przez najbliższe lata i czy zostaniemy wciągnięci w III wojnę światową. Jednym z pretekstów do rozmowy jest oczywiście książka pt. “Nadchodzi III wojna światowa”, które autorem jest dr Jacek […]

Posłuchaj >>

Afrykańska klątwa surowcowa. Kobalt z Konga.

Demokratyczna Republika Konga przyjrze się umowom z chińskimi firmami, które zajmują się wydobyciem surowców. Sprawa jest bardzo ważna, ponieważ w DRK pozyskuje się niemal 70 proc. światowej produkcji kobaltu używanego w bateriach litowo-jonowych. O afrykańskiej klątwie surowcowej oraz wielkiej geopolityce w tle – prof. Dominik Kopiński, Instytut Nauk Ekonomicznych, Uniwersytet Wrocławski.

Posłuchaj >>

Chiny finansowały kampanię australijskim politykom

Jakie jest stanowisko Australii wobec sojuszu AUKUS i jak wielka wiara w Stany Zjednoczone? Czy Australijczycy mają świadomość uzależnienia od Chin i o czym dyskutuje się w lokalnym parlamencie? O tym opowiadał Jarosław Błaszczak, ekspert ds. Australii, Oceanii oraz Wielkiej Brytanii, który lekko polemizuje z Radosław Pyffel.

Posłuchaj >>